fx

Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších – levné ubytování pro vás v chatě Vltava


Ubytování v chatě Vltava Rokytnice nabízí levnou horskou rekreaci a pobyt na horách. Jeden z nejstarších domů v městečku Rokytnice z konce 19. stol. je zrekonstruován pro pohodlné rekreační a sportovní pobyty a ubytování na horách. Přitom si zachovává ráz původní stavby - klenby, žulové zárubně, kamenné zdi, dveře, okna, dobový nábytek, dispozice pokojů apod.
Horská Chata Vltava se nachází asi 5 min chůze od Dolního náměstí městečka Rokytnice nad Jizerou.
Wifi připojení k internetu zdarma. Nekuřácká chata.

Chata Vltava - Krkonoše

U naší chaty najdete:

- vlastní parkoviště se závorou pro cca 15 aut nebo autobus
- vlastní volejbalové hřiště
- potok protékající pozemkem
- zatravněné plochy
- dostatek prostoru pro volný čas

Lyžování

Rokytnice nad Jizerou je jedním z největších horských lyžařských sportovních center v Krkonoších. Z náměstí, které je vzdálené jen 5 minut od chaty, je možné dostat se snadno pravidelným skibusem do lyžařského areálu Horní domky se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti. Vyzkoušet si zde můžete mj. nejdelší sjezdovku v Krkonoších s lanovkou na Lysou horu - 1344 metrů nad mořem. Lyžařský areál Studenov s deseti lyžařskými vleky, vhodný především pro rodiny s dětmi a relaxační lyžování, je pěšky od chaty 10 minut.

V blízkém okolí Rokytnice je celá řada strojově upravovaných a udržovaných běžeckých stop. Z horní stanice lanovky na Lysé hoře je ideální nástup na hřebenové běžecké trasy na Vrbatovu boudu, Labskou louku, pramen Labe, Voseckou boudu a Harrachovskou běžeckou magistrálu, která je též přístupná ze Studenova. Další oblíbené bežecké trasy ze Studenova směřují po magistrále na Ručičky (bufet), Dvoračky, Vlčí hřeben a na chaty na Rezku.

Další aktivity:

Ubytování v městečku Rokytnice nad Jizerou je možné využít k celé řadě dalších sportovních aktivit. Mezi nejoblíbenější patří cykloturistika a horská pěší turistika. Oblíbeným cílem výletů jsou např. vápencové jeskyně Bozkov, údolí divokých řek Jizery a Kamenice nebo zřícenina hradu Navarov. V blízkém podhůří Krkonoš je možné najít neporušenou panenskou přírodu i romantické malé osady a vesničky. Milovníci divoké vody a raftingu na jaře ocení asi deset kilometrů dlouhý úsek řeky Jizery mezi Mýtem a Rokytnicí, který dosahuje až obtížnosti WW4. Turisté si vychutnají přírodní krásy a klid v údolí  řeky Jizery, která se rozlévá mezi obrovskými balvany a tvoří kouzelné přírodní tůně. V létě se zde dá i nerušeně koupat. Na podzim je možné kromě výletů nalézt houbařský ráj v okolních hlubokých lesích.  Přímo u chaty Vltava je k dispozici volejbalové hřiště.

Vnitřní dispozice:

Přízemí  - 4 pokoje s WC a sprchou: 2 čtyřlůžkové, 1 pětilůžkový, 1 šestilůžkový;  zařízená kuchyně 20m2, privátní bar s točeným pivem, spol. místnost 35m2 s televizí a klavírem, spol. soc. zař., možnost pračky.

1 patro - 5 pokojů: 4 pokoje pro 3-4 osoby- společné soc.zař.- 2x WC 2x sprcha, 1 pětilůžkový pokoj s vlastním soc. zařízením, společenská místnostech s kuchyňským koutem .

 Pro všechny hosty slouží lyžárna a úschovna kol.

Wifi připojení k internetu zdarma.

Ubytování na chatě Vltava Rokytnice je mj. vhodné nejen pro rodinnou rekreaci v Krkonoších, ale též pro dvě až tři na sobě nezávislé a vzájemně se nerušící skupiny hostů.  Díky své poloze, prostoru a uspořádání je chata Vltava Rokytnice ideálním místem pro školy v přírodě, podniková školení, firemní večírky, teambuildingy, větší skupiny hostů, sportovní kluby, soustředění, společenské oslavy apod.

Někdo možná ocení, že se u nás nekouří. Nejbližší restaurace je vzdálená jen 50m naproti chatě, další restaurace se nacházejí v blízkém okolí. V městě Rokytnice nad Jizerou jsou k dispozici veškeré služby,  jako lékař, lékárna, půjčovny sportovních potřeb, řada obchodů a nákupní centrum, restaurace,  kavárny a diskotéky  apod.